Negalėjimas/sunkumas pastoti yra labai skausminga tema, paveikianti tiek poros tarpusavio santykius, tiek kiekvieną partnerį atskirai. Diagnozė „nevaisingumas“ neretai nuskamba kaip nuosprendis, po kurio poros (ir kiekvieno partnerio atskirai) gyvenimas jau niekada nebus toks pat. Išgirdę diagnozę, poros (ar vienas iš partnerių) pradeda jausti menkavertiškumą, bejėgiškumą, pyktį, sielvartą, liūdesį ir daug daug įvairių kitų jausmų, tarp kurių dominuoja „aš-sulaužytas mechanizmas“ jausmas.

Nevaisingumas – tai abiejų partnerių problema, kurią reikia patirti, išgyventi, spręsti kartu. Tačiau kartais vietoj susivienijimo poroje atsiranda susiskaldymas: vienas kito kaltinimas (net jei tai nėra išsakoma garsiai), lūkesčių vienas kitam turėjimas (ką partneris turi padaryt, kad situacija pasikeistų), skirtingas problemos sprendimo matymas, net skirtingas problemos jausminis suvokimas (vienam skauda daugiau, kitam mažiau). Su laiku negalinčios pastoti poros pradeda užsiskleisti, partneriai nenori kalbėti apie problemą nei tarpusavyje, nei su kažkuo iš išorės (už poros ribų). Ir įvyksta izoliacija, labai skausminga izoliacija. Ji veda į vienatvę (nepaisant to, kad esi poroje), depresiją, net išsiskyrimą.

Nenorą kalbėti sąlygoja daug veiksnių: baimė apie tai kalbėti (nes be ašarų apie tai kalbėti sunku), nemokėjimas apie tai kalbėti, nežinojimas su kuo, nenorėjimas „apkrauti“ kitų žmonių, nuostatos, tokios kaip: „o kuo jie man padės?“, „kalbėjimu čia nepadėsi“ ir pan.

O kalbėtis svarbu, labai svarbu. Svarbu dalintis su kitais tuo, kaip jautiesi, dalintis su kokiais sunkumais susiduri savo kelyje, spręsdamas problemą, kas tau padeda, o kas ne. Kalbėdami grupėje žmonių, kurie turi tokią pat problemą, pradedame jausti tą prarastą bendrumo jausmą, „Esu ne vienas“, „Mes kaip pora ne vieni tokie“ ir pan. Bendrumas suteikia jėgų eiti toliau, spręsti, ieškoti naujų būdų sau padėti.

Todėl buvo sukurta ši paramos grupė, skirta specialiai tiems žmonėms bei toms poroms, kurios turi sunkumų pastoti. Susirinkę kartu, dalinamės savo patirtimi, savo išgyvenimais, naujausia informacija apie medicininius pasiekimus nevaisingumo srytyje, o svarbiausia, esame tarp žmonių, kurie mus supranta.

Grupę vedu aš, psichologė-psichoterapeutė Anna Vinkovskienė, daug metų esanti šioje temoje. Kviečiu visus, kas susiduriate su negalėjimo pastoti problema, ateiti į paramos grupę. Kviečiu atskirai ir vyrus, ir moteris, ir poras kartu. Jei Jūsų partneris (-ė) ateiti nenori, ateikite Jūs.

Iš grupės dalyvių imamas simbolinis mokestis (5 eurai vienam žmogui) kavai/arbatai, patalpų nuomai.

Artimiausias susitikimas: 2019 m. spalio mėn.  Vilniuje 
Apie savo norą dalyvauti grupėje praneškite el.paštu vinkovskiene@gmail.com arba telefonu +370 612 094 66