AR PSICHOLOGAS MAN GALI PADĖTI?

Problemos pripažinimas – tai pirmas ir labai svarbus žingsnis pagalbos sau link. Savo sunkumų įvardijimas atveria kelią jų sprendimui, rodo Jūsų sąmoningumą ir drąsą.
Kai žmogus pripažįsta, kad turi psichologinių problemų, psichologui yra lengviau jam padėti. Kartais žmonės kreipiasi dėl to, kad to reikalauja artimieji. Tokiu atveju darbas pradedamas nuo Jūsų asmeninės motyvacijos išaiškinimo, kartu bandoma suprasti, kiek Jūs pats norite keisti savo gyvenimą.
Džiugu, jog suprantate, kad psichologas negali pakeisti Jūsų artimus žmones ir aplinką, bet tikrai gali padėti Jums keisti savo gyvenimą taip, kad jis teiktų daugiau pasitenkinimo ir džiaugsmo. Gera žinia yra ta, kad Jums pasikeitus, pasikeis ir Jūsų santykiai su kitais.
Gaila, bet psichologas negali pakeisti Jūsų artimus žmones ir aplinką. Užtat jis gali padėti Jums keisti savo gyvenimą taip, kad jis teiktų daugiau pasitenkinimo ir džiaugsmo. Gera žinia yra ta, kad Jums pasikeitus, pasikeis ir Jūsų santykiai su kitais.
Psichologas pasiūlo kai ką labiau vertingo – jis padeda suprasti savo norus ir pasirinkti pačiam. Dėl to po darbo su psichologu žmonės jaučiasi labiau savarankiški, nepriklausomi ir laisvi. To neįvyktų, jei psichologas siūlytų šabloniškus atsakymus ir „stebuklingus“ patarimus.
Neretai žmonės tikisi iš specialisto receptų, atsakymų, sprendimų. Tai suprantama. Tačiau šabloniški atsakymai, nurodymai kaip gyventi ir „stebuklingi“ patarimai paprastai neveikia arba veikia trumpai. Psichologo pagalba vertinga tuo, kad jis padeda suprasti savo norus ir pasirinkti pačiam. Dėl to po darbo su psichologu žmonės jaučiasi labiau savarankiški, nepriklausomi ir laisvi. Tokios pagalbos poveikis žmogui yra ilgalaikis.
Mes tai žinome ir tuo nuolatos įsitikiname savo darbe. Ar pokalbis padės, priklauso nuo psichologo kompetencijos ir profesionalumo. Geras specialistas pokalbio metu sukuria specialias sąlygas ir taiko tam tikrus metodus, kurie padeda žmogui susivokti savyje ir atrasti atsakymus į rūpimus klausimus.
Galbūt Jums anksčiau neteko susidurti su psichologo pagalba, arba Jūsų patirtis buvo neigiama. Mes žinome, kad pokalbis padeda spręsti psichologines problemas ir tuo nuolatos įsitikiname savo darbe. Ar pokalbis padės, priklauso nuo psichologo kompetencijos ir profesionalumo. Geras specialistas pokalbio metu sukuria specialias sąlygas ir taiko tam tikrus metodus, kurie padeda žmogui susivokti savyje ir atrasti atsakymus į rūpimus klausimus.
Psichologinės problemos formuojasi pamažu ir rutuliojasi, tęsiasi gana ilgą laiką, kol žmogus nusprendžia kreiptis į specialistą. Specialistui reikia laiko ne tik suprasti, kaip problema atsirado, kaip vystėsi, bet apskritai „pajausti“ patį žmogų, suvokti, kaip ir kuo jis gyvena. Todėl per 1-4 susitikimus paprastai susipažįstama, konkretizuojama problema, numatomos sprendimų kryptys. Per 5-12 susitikimų realu išspręsti konkrečias problemas, gauti naudingų įžvalgų, atrasti alternatyvų, priimti sprendimą. Jei problema įsisenėjusi, pavyzdžiui, konfliktai su partneriu tęsiasi ilgus metus arba nepasitenkinimas savimi jaučiamas nuo pat paauglystės, tuomet rekomenduojama ilgalaikė terapija.
Powered by NEX-Forms