Profesionalus psichologas/psichoterapeutas internetu

Psichologinė pagalba internetu – tai alternatyvus būdas gauti psichologo konsultaciją neišeinant iš namų ar darbo. Pokalbio metu naudojamasi Skype programa.

Ar psichologas gali Jums padėti? Užpildykite formą ir sužinokite: pildyti formą.

Individualios konsultacijos kaina – 60-80 eurų (žr. specialistus). Trukmė – 50 min. 

Pastovus nuovargis, nuolatinė įtampa, nepasitenkinimas ar nusivylimas darbu, nesutarimai su kolektyvu ar vadovybe ir kt. Problemos darbe blogina žmogaus gyvenimo kokybę, todėl psichologo pagalba tokiais atvejais naudinga.

Santykių krizė, jausmų atšalimas, nesutarimai dėl vaikų auklėjimo, konfliktiški santykiai su vaikais, tarpusavio supratimo stoka ir pan. Šeima –  oazė, kurioje kiekvienas nori jaustis saugiai, jaukiai. Psichologas padeda šeimai išspręsti tarpusavio nesutarimus, atkurti pasitikėjimą, suartėti.

Nepasitikėjimas,  pavydas, nepagarba, abipusiai kaltinimai, įsisenėjusios nuoskaudos, skirtingi prioritetai – visa tai nuodija poros tarpusavio santykius. Psichologas padeda porai išgirsti vienas kitą, efektyviai spręsti konfliktines situacijas bei kurti kokybiškus santykius.

Baimė išsakyti savo nuomonę, perdėtas prisitaikymas prie kitų, svarbių sprendimų atidėliojimas, nesugebėjimas kurti artimų santykių, žema savivertė, nepasitenkinimas savo išvaizda ir kt. Nepasitikėjimas savimi apsunkina žmogaus gyvenimą. Profesionali psichologo pagalba padeda žmogui surasti stipriąsias savo puses, pakelti savivertę, labiau mylėti ir priimti save.

Nesidomėjimas gyvenimu, nuotaikų svyravimai, liūdesys, apatija, kamuojantis nerimas, baimės, panikos atakos ir kt. Tiek depresija, tiek baimė ir nerimas turi savas priežastis. Psichologas padeda suprasti šių būsenų atsiradimo šaknis bei rasti galimybių susidoroti su jomis.

Artimųjų žmonių mirtis/žūtis, kūdikio netektis/persileidimai, darbo, finansinio stabilumo praradimas, namų praradimai – tai labai skausmingi išgyvenimai. Tokiais atvejais psichologas teikia palaikymą ir padeda susitaikyti su tuo, kas įvyko.

Registruokitės į konsultaciją

Kaip užsiregistruoti į Skype konsultaciją:

  1. Jūs paskambinate arba parašote mums el. laišką.
  2. Mes susitariame dėl susitikimo datos bei laiko ir apsikeičiame SKYPE vardais.
  3. Jūs apmokate konsultaciją išankstiniu pavedimu.
  4. Mes susitinkame Skype’e sutartu laiku.

Tel.:  +370 612 094 66  (Anna Vinkovskienė)
Tel.:  +370 657 470 86  (Tatjana Dragan)

El. paštas: info@sieloszemelapis.lt

Psichologinės konsultacijos telefonu bei laiškais neteikiamos.

PSICHOLOGAS INTERNETU ARBA E-TERAPIJA

E-terapija arba psichologo pagalba internetu (sutrump. „psichologas internetu“) yra šiuolaikiškas būdas gauti psichologo paslaugas Jums patogioje vietoje. Tereikia su savimi turėti išmanųjį telefoną, planšetinį arba paprastą kompiuterį. Šis terapijos būdas nėra naujas, jis įsitvirtino pasaulyje tuomet, kai internetas pradėjo užimti didelę žmonių gyvenimo dalį. Per paskutinius 15 metų atsirado įvairių  mokslinių straipsnių, kuriuose nagrinėjamas psichologinio konsultavimo internetu patikimumas bei efektyvumas.  Prieita išvados, kad psichologas internetu gali padėti žmogui, norinčiam atsikratyti priklausomybių. Gydant pacientus su depresija psichologo pagalba internetu yra tokia pat efektyvi kaip ir psichologo pagalba kabinete. Psichologinė pagalba internetu yra efektyvi gydant nerimo sutrikimus. Taigi turime mokslinių įrodymų, kad psichologinė pagalba internetu, ypač dirbant su tam tikromis problemomis, tikrai yra veiksminga.

Psichologinė pagalba internetu įmanoma 3 būdais:

Savipagalbos programėlės (angl. „app“) bei internetiniai (vadinamieji „Web“) seminarai, kurie suteikia žmogui psichologinės informacijos (psichoedukacija), padeda atlikti tam tikrus pratimus, skirtus savęs stebėsenai, savo būsenos gerinimui ir pan. Tokios lietuviškos programėlės pavyzdys – nemokama programėlė „Pagalba sau“. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tokia savipagalba reikalauja labai didelės ir stiprios paties žmogaus motyvacijos.

Savipagalbos programėlės, derinamos su susitikimais su terapeutu ar mokytoju. Tokių papildomų susitikimų metu yra aptariami pasiekimai, atliekant programėlėse pateiktas užduotis, analizuojamos nesėkmės ir parodomos galimybės.

Psichologinė pagalba internetu – tai psichologo pagalba, suteikiama elektroniniais laiškais ir/arba videokonferencijos būdu (naudojant „Skype“ ar kitas internetines programėles).

Mūsų centre naudojamės būtent trečia psichologinės pagalbos forma: videokonferencija „Skype“ programos pagalba. Tam, kad mūsų psichologas internetu galėtų su Jumis susitikti, svarbu, kad Jus būtumėte užsiregistravę „Skype“ programoje (kaip tą padaryti, galite perskaityti čia).

Psichologo konsultacijos internetu turi tam tikrus privalumus:

Patogumas. Kai kuriems žmonėms gali būti patogiau susitikti su psichologu būnant savo ofise (darbe) arba namuose, tokiu būdu išvengiant miesto spūsčių, taupant laiką, kurį užima kelionė iki psichologo kabineto ir atgal.

Šiuolaikiškumas. Bendravimas internetu tampa vis labiau priimtinas, ypač jauno amžiaus žmonėms, kurie pastoviai naudojasi šiuolaikiškomis technologijomis. Tad bendravimas su psichologu internetu jiems gali būti labai natūralus dalykas.

Pasiekiamumas. Psichologas internetu – tai gera alternatyva tiems, kas dėl įvairių priežasčių negali išeiti iš namų (pvz., ligos, fobijos ir pan.) ar darbo (pvz., tankus darbo grafikas).

Lokalizacija. Bendraujant su psichologu internetu, visai nesvarbus miestas ar šalis, kurioje dirba psichologas. Taigi specialistų pasirinkimas didėja. Net jeigu žmogui teko išvažiuoti į kitą šalį, Jus laisvai galite rasti pagalbą internetu savo gimtąja kalba.

Saugumas/privatumas. Neretai žmonės iš mažų gyvenviečių nenori eiti pas specialistą, dirbantį tame pačiame miestelyje. E-terapija duoda galimybę susirasti psichologą kitame mieste ar net šalyje.

Jaukumas. Kai kuriems žmonėms kalbėtis apie savo problemas norisi jiems pažįstamoje, saugioje aplinkoje, t.y. savo namuose. Tuomet žmogus gali būti su savo naminiais rūbais, apkabinęs šiltą kavos/arbatos puodelį.

Ypatingi atvejai. Net tuomet, kai žmogus kažkur yra išvažiavęs (pvz., komandiruotė, atostogos), jis visada gali sutartą dieną ir valandą susitikti su savo psichologu internetu.

Psichologo pagalba internetu turi savo minusų, apie kuriuos verta pagalvoti, prieš pasirenkant šį pagalbos būdą.

Techniniai nesklandumai. Bendraujant internetu su psichologu per Skype programą gali atsirasti internetinio ryšio trukdžiai, kompiuterinės technikos ar telefono gedimai, elektros dingimas ir pan. Todėl yra tikimybė, kad numatytas susitikimas neįvyks, bus nutrauktas ir teks jį nukelti arba pratęsti kitą dieną. Kad apsaugotumėte save nuo tokių situacijų: 1) pasirinkite gerą internetinio ryšio teikėją; 2) prieš pirmą kartą skambindami psichologui, naudojant Skype programėlę, pabandykite paskambinti savo draugui ar giminaičiui tam, kad patikrintumėte ryšį, pasižiūrėtumėte, ar esate gerai matomas; 3) pavalykite savo kompiuterio/telefono atmintį, išjunkite visas nenaudojamas programėles, tuomet Jūsų prietaiso veikimas būtų greitesnis.

Konfidencialumas – bet kokį pokalbį internetu galima įrašyti pašnekovui net to nematant. Aišku, tai yra labai labai mažos tikimybės situacija, tačiau tam, kad save apsaugotumėte, atidžiai rinkitės psichologą internetu. Pasidomėkite specialisto išsilavinimu, patirtimi.

Mūsų centre dirbantys psichologai padės Jums spręsti problemas, susijusias su šeima, santykiais, sveikata, darbu ir kt. Psichologas internetu gali padėti tuomet, kai žmogus jaučia nerimą, baimę, depresiją, turi įvairias fobijas ir pan. Psichologo pagalba internetu vertinga, kai žmogus turi žemą savivertę, nepasitiki savimi, prarado norą kažką veikti, siekti savo gyvenime ir pan.

Psichologas internetu netinka tais atvejais, kai žmogus turi savižudiškų ketinimų. Žmonėms, išgyvenantiems ūmią krizinę situaciją (netektys, nelaimės) labiau tiktų susitikimai psichologo kabinete.

Nepaisant psichologinės pagalbos internetu patogumo, bendravimas su psichologu per atstumą turi tam tikrų niuansų ir dėl to tinka ne visiems. Prieš pasirenkant tokio tipo psichologinę pagalbą, paklauskite savęs:

„Ar man tai tinka, t.y. ar aš jaučiuosi gerai, kai bendrauju su žmogumi per ekraną, o ne gyvai?“ Kai kurie žmonės jaučia diskomfortą, kai nemato pašnekovo gyvai, kai kompiuterio ar telefono ekrane mato tik pašnekovo galvą ir pečius, o ne visą kūną.

„Ar galiu būti tikras, kad psichologas, teikiantis pagalbą internetu, turi pakankamą kvalifikaciją?“ Būdami psichologo kabinete, dažniausiai galite pamatyti jo išsilavinimą bei kvalifikaciją patvirtinančius diplomus.

„Ar mano aplinkoje yra sąlygų ramiam konfidencialiam pokalbiui?“ Pokalbis su psichologu reikalauja dėmesingumo, atvirumo, įsigilinimo. Todėl svarbu, kad pokalbio su psichologu metu niekas Jums netrukdytų, neeitų į kambarį ar kabinetą, kad Jūsų dėmesio neblaškytų telefoniniai skambučiai ar el. laiškai.

„Ar mano namuose/kabinete yra patogi vieta pokalbiui per Skype?“ Svarbu, kad vieta, kur Jūs sėdėsite prie kompiuterio nebūtų priešais langą. Kai už Jūsų nugaros yra langas, psichologas prastai mato Jūsų veidą, o tai labai apsunkina pokalbį.

„Ar mano namuose/darbe yra geros kokybės interneto ryšys?“ Tam, kad pokalbis su psichologu būtų sklandus (būtų geras vaizdas ir garsas), yra svarbi interneto ryšio kokybė.

„Ar aš turiu galimybių mokėti už psichologo paslaugas pavedimu?“ Dažniausiai už psichologo konsultaciją yra mokoma prieš susitikimą, atliekant pavedimą.

Apibendrinant, galima pasakyti, kad psichologinė pagalba internetu – šiuolaikiškas, efektyvus pagalbos metodas, turintis tikrai nemažai pliusų. Ir jeigu jaučiate, kad Jums reikalinga pagalba, kurią gali suteikti ir psichologas internetu – drąsiai skambinkite arba rašykite mums, ir mes susitiksime elektroninėje erdvėje.